Prekių krepšelis

Maisto papildai atminčiai

Priežastys dėl ko prastėja atmintis

Atminties prastėjimas gali būti įtakotas įvairių veiksnių, įskaitant amžių, stresą, miego trūkumą, neveiklumą ir netinkamą mitybą. Senstant ir vykstant natūraliam senėjimo procesui, smegenų funkcijos gali pradėti silpnėti, todėl svarbu priimti tam tikrus sprendimus, siekiant palaikyti geros atminties būklę. Stresas ir miego trūkumas taip pat gali turėti neigiamą poveikį smegenų funkcijoms, todėl įvairūs būdai, kaip sumažinti stresą ir pagerinti miego kokybę, taip pat gali prisidėti prie geros atminties išlaikymo.

Priežastys, dėl kurių gali prastėti atmintis, yra įvairios ir gali apimti tiek fizinės sveikatos problemas, tiek ir psichologinius veiksnius. Vienas iš svarbių faktorių yra senėjimas. Senstant organizmui, smegenų struktūros gali patirti pokyčius, įskaitant sumažėjusį neuronų skaičių ir slopinimą, dėl ko gali kilti atminties problemų.

Stresas ir nerimas taip pat gali turėti didelį poveikį atminties veiklai. Ilgalaikis streso poveikis gali lemti kortizolio (streso hormono) išsiskyrimą, kuris gali turėti neigiamą poveikį hipokampuso regionui, atsakingam už atminties formavimąsi.

Miego trūkumas yra kitas veiksnys, galintis neigiamai paveikti atminties funkcijas. Nepakankamas miegas gali trukdyti atminties konsolidacijai, nes per miegą vyksta įvairios smegenų funkcijos, įskaitant atminties stiprinimą.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą mitybą. Trūkstant tam tikrų vitaminų ir mineralų, pvz., vitaminų B grupės, omega-3 riebalų rūgščių ir antioksidantų, taip pat gali turėti įtakos smegenų veiklai ir atminties funkcijai.

Norint išlaikyti gerą atmintį, svarbu atsižvelgti į visus šiuos veiksnius ir stengtis palaikyti sveiką gyvenseną, įskaitant subalansuotą mitybą, pakankamą miegą, streso valdymą ir fizinį aktyvumą.

Vitaminai ir papildai atminčiai gerinti

Tam, kad išlaikytumėte geros atminties būklę, gali būti naudinga vartoti tam tikrus vitaminus ir papildus, kurie yra skirti smegenų veiklai gerinti. Keli svarbūs vitaminai ir mineralai, kurie gali turėti teigiamą poveikį atminties funkcijai, apima vitaminus B, omega-3 riebalus, vitaminą D ir antioksidantus. Šiandien rinkoje yra daug įvairių produktų, kurie teigia turintys teigiamą poveikį atminties funkcijoms. Tarp populiariausių vitaminų ir papildų atminčiai yra:

 1. Omega-3 riebalų rūgštys: šios rūgštys, ypač DHA (dokozaheksaeno rūgštis), padeda palaikyti normalią smegenų veiklą.
 2. Vitaminas B: B grupės vitaminai, ypač B6, B9 (folio rūgštis) ir B12, padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą.
 3. Vitaminas E: tai antioksidantas, kuris padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso.
 4. Ginkmedis (Ginkgo Biloba): ši augalų medžiaga savo lapų sudėtyje turi medžiagų, kurios padeda palaikyti normalią kognityvinę funkciją, smegenų veiklą, psichinę būklę ir atmintį
 5. L-Karnitinas: ši amino rūgštis gali prisidėti prie energijos tiekimo.
 6. Kreatinas: kreatinas padidina fizinį pajėgumą.

Svarbu pažymėti, kad prieš pradedant vartoti bet kokius papildus, būtina pasitarti su gydytoju ar specialistu. Be to, sveika ir subalansuota mityba yra esminis veiksnys gerinant atmintį, todėl svarbu įtraukti į racioną įvairius maisto produktus, turinčius reikalingų maistinių medžiagų.

Pratimai smegenų veiklai

Be vitaminų ir papildų, pratimai ir veiklos, kurios aktyvina smegenų veiklą, gali būti naudingi. Tai gali apimti intelektinius užsiėmimus, mokymąsi naujų dalykų, mėgavimąsi muzika, sprendimą galvosūkių ar net reguliarų fizinių pratimų atlikimą.
Pratimai smegenų veiklai yra svarbus komponentas sveikatos palaikymui ir atminties gerinimui. Čia yra keletas veiklų, kurios gali turėti teigiamą poveikį smegenų veiklai:

 • Fizinis aktyvumas: įvairūs tyrimai rodo, kad fizinis aktyvumas gali teigiamai paveikti smegenų veiklą ir atmintį. Tiesioginės veiklos, tokios kaip bėgimas, važiavimas dviračiu ar plaukimas, taip pat gali prisidėti prie atminties stiprinimo.
 • Mokymasis naujų įgūdžių: naujų įgūdžių mokymasis skatina smegenų veiklą ir gali padėti išlaikyti atminties funkcijas. Tai gali būti kalbų mokymasis, muzikos instrumento grojimas arba kitos kompleksinės veiklos.
 • Meditacija ir atsipalaidavimo pratimai: įvairūs atsipalaidavimo ir meditacijos pratimai gali sumažinti stresą, pagerinti nuotaiką ir skatinti smegenų veiklą. Tokios veiklos kaip jogos arba kvėpavimo pratimai gali būti naudingi.
 • Pusiau aktyvios veiklos: tokios veiklos kaip šokiai, kurie kartu derina fizinę ir protinę veiklą, gali būti veiksmingos smegenų stimuliavimo priemonės.
 • Kūrybinės veiklos: rašymas, piešimas, skulptūros kūrimas ir kita kūrybinė veikla gali palaikyti smegenų veiklą ir skatinti kūrybiškumą.
 • Strateginiai žaidimai: žaidimai, kurie reikalauja problemų sprendimo ir strategijos, gali būti puikus būdas aktyvuoti smegenų funkcijas. Tai gali būti stalo žaidimai, kompiuteriniai žaidimai arba šachmatai.

Svarbu pastebėti, kad šie pratimai turi būti derinami su sveika gyvensena, įskaitant subalansuotą mitybą ir pakankamą miegą. 

Vitaminų atminčiai asortimentas Divari.lt e.parduotuvėje

Divari.lt e-parduotuvė siūlo platų vitaminų ir papildų asortimentą, specialiai sukurtą palaikyti atminties ir smegenų sveikatą. Išsirinkite tinkamus produktus, kurių sudėtyje yra naudingų medžiagų, skirtų gerinti smegenų veiklą, atmintį ir bendrą smegenų funkciją. Čia rasite nuolat skelbiamas akcijas prekėms už gerą kainą. Apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje ir pasirūpinkite savo smegenų normalia veikla jau šiandien.
Svetainėje visa pateikta informacija yra tik rekomenduojamojo pobūdžio. Divari e.parduotuvės siūlomi produktai nėra skirti gydymui ar kokių nors ligų užkirtimui. Prieš skaitydami mūsų patarimus ar vartodami pardavinėjamą produkciją, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius bei vadovaukitės savo nuomone, konsultuokitės su gydytoju ar specialistu. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbi įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Evalar gingkoum ginkgo biloba dviskiautis ginkmedis + glicinas, 30 tablečių
-10 %
Ginkoum pašalina galvos skausmą, galvos svaigimą ir spengimą ausyse. Dviskiaučiai ginkmedžiai padeda palaikyti normalią kognityvinę funkciją.
10.43 € 11.59 €
Be PVM:8.62 €
Evalar glicinas forte 500 mg, 60 tablečių
-10 %
Maisto papildas. Rekomenduojama kaip pagalbinė priemonė protinei veiklai ir nuotaikai, mažinti psichinę ir emocinę įtampą, normalizuoti miegą.
12.32 € 13.69 €
Be PVM:10.18 €
Evalar glicin forte su vitaminais B1, B6 ir B12, 20 čiulpamų tablečių Evalar glicin forte su vitaminais B1, B6 ir B12, 20 čiulpamų tablečių
-10 %
Vitaminai B1 B12 padeda palaikyti normalią nervų sistemos veiklą, normalią psichologinę funkciją, normalią energijos apykaitą
7.91 € 8.78 €
Be PVM:6.53 €
Rekomenduojama kaip pagalbinė priemonė protinei veiklai, atminčiai ir nuotaikai, mažinti psichinę ir emocinę įtampą, normalizuoti miegą
7.99 €
Be PVM:6.60 €
Dviskiaučiai ginkmedžiui padeda palaikyti kraujotaką ir atmintį. Distiliuotas vanduo, medus, bičių pienelis. Greitas ir patogus pristatymas!
11.39 € 11.99 €
Be PVM:9.41 €
Maisto papildas nervų sistemai. Glicinas, krakmolas. Internetu geresne kaina, išsami konsultacija, greitas ir patogus pristatymas!
1.95 €
Be PVM:1.61 €
Maisto papildas nervų sistemai. Glicinas, krakmolas. Internetu geresne kaina, išsami konsultacija, greitas ir patogus pristatymas
2.29 €
Be PVM:1.89 €
Maisto papildas nervų sistemai. Glicinas, krakmolas. Internetu geresne kaina, išsami konsultacija, greitas
3.29 €
Be PVM:2.72 €
Rekomenduojamame suvartoti per parą kiekyje (3 tabletėse) yra 300 mg glicino.
2.80 €
Be PVM:2.31 €
Dviskiautis ginkmedis padeda palaikyti normalią smegenų veiklą, psichinę būklę ir atmintį, normalią periferinę (ausų ir akių) kraujotaką.
10.99 €
Be PVM:9.08 €
Padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Vartojimo būdas: vartoti po 1 kapsulę per dieną. Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės.
10.79 €
Be PVM:8.92 €
Dviskiaučiai ginkmedžiai padeda palaikyti normalią smegenų kraujotaką, normalią pažinimo funkciją bei atmintį, normalią periferinę kraujotaką.
13.99 €
Be PVM:11.56 €
Tiaminas, vitaminai B6, B12 padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, normalią nervų sistemos veiklą. Nuovargiui mažinti. Normaliai širdies veiklai.
6.99 €
Be PVM:5.78 €
Senior 50+ skirtas energingumui, ištvermei, imunitetui, normaliai psichinei/protinei savijautai, lytinei funkcijai.
10.99 €
Be PVM:9.08 €
Vitaminai C, B1, B6, B12 padeda palaikyti normalią energijos apykaitą, normalią nervų sistemos veiklą, normalią psichologinę funkciją.
4.99 €
Be PVM:4.12 €
Kininiai ženšeniai padeda palaikyti lytinę funkciją, ištvermę ir energingumą, padeda palaikyti normalią protinę savijautą normalią imuninės sistemos veiklą
11.39 € 11.99 €
Be PVM:9.41 €
Ženšenio šaknų ekstraktas padeda palaikyti lytinę funkciją, ištvermę ir energingumą. Maisto papilde yra pantorkino
11.39 € 11.99 €
Be PVM:9.41 €
Ženšenio ir bičių pienelio maisto papildas. Kininiai ženšeniai padeda palaikyti lytinę funkciją, ištvermę ir energingumą. Greitas ir patogus pristatymas!
11.39 € 11.99 €
Be PVM:9.41 €
Gintaro rūgštis yra visiškai nekenksminga žmogaus organizmui, odai, nesukelia alergijų. Tinka visiems odos tipams.
3.69 €
Be PVM:3.05 €
„memoForce“ pasižymi dideliu biologiniu prieinamumu, kuris padidina smegenų aprūpinimą deguonimi ir maistinėmis medžiagomis
21.49 €
Be PVM:17.76 €
Rodoma nuo 1 iki 20 iš 20 (1 puslapių)