Prekių krepšelis

Kolagenas

Kas yra kolagenas?

Tai vienas iš svarbiausių organizmo baltymų. Jis yra pagrindinis odos, plaukų, nagų, sąnarių ir kitų jungiamojo audinio komponentas. Šis struktūrinis baltymas teikia elastingumą ir stiprumą įvairioms kūno dalims. Jo gausu odoje bei visame judėjimo aparate (kauluose, kremzlėse, sausgyslėse, raiščiuose, raumenyse), taip pat – dantyse ir dantenose, akies ragenoje, kraujagyslėse, vidaus organuose bei audiniuose.

Kai kuriuose audiniuose kolagenas gali būti kaip gelis (akies stiklakūnyje), kituose jis yra susuktas į skaidulas (sausgyslėse). Priklausomai nuo įtakos konkrečiam organui, išskiriama keletas kolageno tipų. 

 • I tipo kolageno randama dermoje, sausgyslėse, raiščiuose, kauluose, vidaus organuose, dantenose. 
 • II tipo kolageno yra kremzliniame sąnarių audinyje, akies stiklakūnyje, tarpslanksteliniuose diskuose
 • III tipo kolagenas būdingas akies tinklainei, kapiliarams, kraujagyslėms. 

Kokia yra kolageno struktūra?

Kolagenas susideda iš ilgų lančių, vadinamų tropokolagenais, kurie, savo ruožtu, susijungia į trijų lančių spiralę. Ši spiralė suformuoja tvirtą struktūrą, prisidedančią prie audinio tvirtumo. Skirtingi kolageno tipai gali vyrauti skirtinguose audiniuose, pvz., tipas I daugiausia yra odoje, kauluose, sausgyslėse ir kremzlėse.

Kolagenas plaukams

Kolagenas ne tik svarbus odai ir sąnariams, bet taip pat gali žymiai pagerinti plaukų būklę. Plaukų šerdies dalį sudaro keratinas, baltymas, kuris yra labai artimas kolagenui. Kolageno papildai gali teigiamai veikti plaukus šiais būdais:

 1. Suteikia stiprumo ir elastingumo: kolagenas yra struktūrinis baltymas, suteikiantis tvirtumą audiniams. Plaukų struktūra tampa tvirtesnė, mažinamas jų pažeidžiamumas ir lūžinėjimas.
 2. Mažina plaukų slinkimą: kolageno trūkumas gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Papildžius organizmą kolageno papildais, galima stiprinti plaukų šaknis ir mažinti slinkimą.
 3. Drėkina plaukus: kolagenas prisideda prie plaukų hidratacijos, todėl plaukai tampa minkštesni ir lankstesni.
 4. Pagerina plaukų išvaizdą: stiprinant plaukų struktūrą, jie tampa blizgantys ir sveiki.

Kaip vartoti kolageno papildus plaukams?

Kolageno papildus galima vartoti per burną arba naudoti išoriniam naudojimui skirtus produktus, tokius kaip plaukų kaukės ar balzamai su kolagenu. Šie metodai gali prisidėti prie kolageno tiekimo tiesiogiai plaukų folikulams ir suteikti jiems reikalingų maistinių medžiagų.

Svarbu nepamiršti, kad kolageno papildai turėtų būti vartojami kaip papildomas priemonė ir nekeičiantys įvairios, subalansuotos mitybos bei tinkamos plaukų priežiūros. Jei turite konkrečių plaukų problemų ar norite patarimų, geriausia pasitarti su specialistu, kuris galėtų pasiūlyti individualų sprendimą.

Kolagenas odai

Vitaminas C prisideda prie normalaus kolageno susidarymo normaliai odos funkcijai. Odai kolagenas prisideda bendros odos sveikatos palaikymo. Kolageno papildai gali būti naudingi siekiant palaikyti odos grožį.

Kolageno sintezė odoje

Odoje esantį I tipo kolageną gamina ląstelės - fibroblastai. Tai yra dermoje esančios jungiamojo audinio ląstelės, atsakingos ne tik už kolageno matricos gamybą, bet ir už elastino bei hialurono rūgšties sintezę odoje. Fibroblastai yra jautrūs fiziniams ir cheminiams dirgikliams, kurie gali sužadinti fibroblastų aktyvumą ir proliferaciją (daugėjimą). Fibroblastų suaktyvinimas lemia nuosavo kolageno gamybos padidėjimą.

Kolagenas nagams

Kolagenas yra svarbus baltymas, kuris ne tik teigiamai veikia odą ir sąnarius, bet taip pat gali teigiamai veikti nagus. Nagai gali atspindėti organizmo būklę, ir kolageno trūkumas gali paveikti jų stiprumą ir išvaizdą. Štai kaip kolagenas gali prisidėti prie nagų sveikatos:

 1. Suteikia tvirtumo: kolagenas yra esminis elementas nagų struktūrai. Papildant organizmą kolageno papildais, galima stiprinti nagų plokšteles ir sumažinti jų lūžinėjimą.
 2. Skatina nagų augimą: kolagenas skatina nagų sveiką augimą ir greitį. Tai yra svarbu siekiant išlaikyti nagus stiprius ir nepažeidžiamus.
 3. Prevencija nuo lūžių: kolagenas prisideda prie nagų elastingumo ir minkštumo. Tai sumažina galimybę nusilaužti naugą.
 4. Drėkina nagus: kolagenas taip pat gali pagerinti nagų hidrataciją, todėl jie tampa mažiau pažeidžiami ir atrodo sveikiau.

Kaip vartoti kolageno papildus nagams?

Kolageno papildus galima vartoti per burną arba naudoti specialius produktus, skirtus odai ir nagams. Nagų stiprinimo tikslais rekomenduojama pasirinkti produktus, kuriuose yra kolageno, biotino ir kitų svarbių medžiagų, gerinančių nagų būklę.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad nagų būklę taip pat gali veikti ir kitos sveikatos problemos. Jei pastebite didelius nagų pokyčius ar susirūpinote jų būkle, geriausia pasitarti su gydytoju ar specialistu.

Kolagenas sąnariams

Vitaminas C prisideda prie normalaus kolageno susidarymo normaliai kremzlių funkcijai ir padeda palaikyti normalų kolageno susidarymą normaliai kaulų funkcijai. Sąnariams kolagenas suteikia tamprią struktūrą ir prisideda prie sąnarių judrumo. Kolageno papildai gali būti naudingi sąnarių sveikatos palaikymui, ypač vyresnio amžiaus žmonėms ar tiems, kuriems rūpi sąnarių funkcija.

Kolagenas judėjimo aparate

II tipo kolagenas yra vienas svarbiausių kremzlinio audinio atraminių baltymų. Jis sudaro apie 50% sauso kremzlių svorio ir lemia mechanines sąnarinės kremzlės savybes, ypač tvirtumą ir elastingumą. Kolageno tripeptidai yra statybinės medžiagos šaltinis, būtinas sąnarinės kremzlės, pokremzlinio kaulinio audinio, kitų sąnario audinių, sąnarinės kapsulės, sausgyslių ir raiščių atsinaujinimui. Jie įtakoja sąnarinės kremzlės ir kaulinių ląstelių medžiagų apykaitą, stiprina kolageno sintezę, užkerta kelią tolimesniam kremzlės nykimui, gerina sąnario judrumą ir mažina skausmą, didina kaulinio audinio tankį.

Kodėl mūsų organizmui svarbus kolagenas?

Kolagenas atlieka esminį vaidmenį išlaikant odos struktūrą, saugant sąnarius, stiprinant plaukus ir nagus. Su amžiumi organizmas mažina natūralią kolageno gamybą, dėl ko galima pastebėti odos raukšles, silpstantį sąnarių judrumą ir plaukų bei nagų būklės pablogėjimą. Kolageno papildai gali būti naudingi siekiant palaikyti šias kūno funkcijas.

Kokias funkcijas atlieka kolagenas?

 1. Odos elastingumas ir struktūra: kolagenas yra atsakingas už odos elastingumo palaikymą ir padeda mažinti raukšles bei sausumą.
 2. Plaukų stiprumas: jis suteikia plaukams tvirtumą ir atsparumą.
 3. Sąnarių ir kremzlių struktūra: kolagenas prisideda prie sąnarių judrumo ir kremzlių atsparumo.
 4. Nagų stiprumas: audiniuose esantis kolagenas pagerina nagų būklę.

Kolageno mažėjimo priežastys

Su amžiumi organizmas praranda gebėjimą efektyviai gaminti kolageną, dėl ko gali atsirasti įvairių problemų, tokių kaip odos raukšlės, sąnarių skausmai ar plaukų slinkimas. Taip pat kolageno kiekio mažėjimą organizme gali paveikti nepakankama mityba, saulės spindulių poveikis ir kiti veiksniai. Suprasti šias priežastis yra svarbu, siekiant efektyviai palaikyti kolageno lygį organizme. Todėl papildomas kolageno vartojimas gali būti naudingas norint palaikyti šių audinių sveikatą ir išvaizdą.

Įvairūs veiksniai gali paveikti kolageno lygį:

 • Amžius: su senėjimu kolageno gamyba natūraliai mažėja.
 • Nepakankama mityba: trūksta tam tikrų maisto medžiagų, būtinų kolageno sintezei.
 • Aplinkos veiksniai: saulei, rūkymui ir kitokiems aplinkos veiksniams gali būti neigiamas poveikis kolageno lygiui.

Kolageno papildai Divari.lt e.parduotuvėje

Mūsų e. parduotuvė siūlo įvairius kolageno papildus, pritaikytus skirtingiems poreikiams – nuo odos priežiūros iki sąnarių sveikatos. Pasirinkę geriamus, odai skirtus ar kitokius kolageno papildus, galite prisidėti prie savo kūno sveikatos ir grožio palaikymo. Čia rasite skirtingų gamintojų teikiamas prekes: dr.Ohhira, MaxiVita, Ofi S.P.A, Niksen, ES, Jutavit, Vitar, Bio-Vital, Ostrovit, Go Green Nutrition. Peržvelkite mūsų pasiūlymus ir raskite tinkamiausią variantą jums už gerą kainą internetu!

Svetainėje visa pateikta informacija yra tik rekomenduojamojo pobūdžio. Divari e.parduotuvės siūlomi produktai nėra skirti gydymui ar kokių nors ligų užkirtimui. Prieš skaitydami mūsų patarimus ar vartodami pardavinėjamą produkciją, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius bei vadovaukitės savo nuomone, konsultuokitės su gydytoju ar specialistu. Maisto papildas neturėtų būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbi įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Cartilagen collagen jūrinis kolagenas 5000 mg N-acetilgliukozaminu, 500 ml
-21 %
Maisto papildas vaisių skonio su saldikliu sąnariams, kremzlėms, kaulams, raumenims. Cartilagen collagen hidrolizuotas jūrinis kolagenas su vitaminais ir m
18.98 € 23.89 €
Be PVM:15.69 €
Kolagenas, hialuronas, organinis cinkas, riboflavinu (vitaminas B2), niacinas (B3), C, biotinas - kompleksas odai
13.99 €
Be PVM:11.56 €
Geriamasis kolageno maisto papildas. Hialurono rūgštis, vitaminas D. Padeda palaikyti normalią kalcio is fosforo absorbaciją, kaulų, dantų, raumenų būklę.
20.99 €
Be PVM:17.35 €
Aprūpina organizmą būtinais peptidais ir aminorūgštimis, svarbiomis kolageno gamybai (sintezei). Padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą.
16.99 €
Be PVM:14.04 €
Pluoštinės bosvelijos padeda palaikyti sąnarių lankstumą ir bendrą sąnarių funkciją, normalią imuninės sistemos veiklą.
9.29 €
Be PVM:7.68 €
Unikali hidrolizuoto kolageno (5000 mg), natrio hialuronato, vitaminų ir mineralų formulė, praturtinta resveratroliu.
25.99 €
Be PVM:21.48 €
INOVATYVI sudėtis – sinergiškai veikiančių ingredientų derinys, užtikrinantis produkto veiksmingumą ir daugiafunkcinį poveikį.
74.99 €
Be PVM:61.98 €
Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai kraujagyslių, kaulų, kremzlių, funkcijai, susidarymą
27.00 €
Be PVM:22.31 €
Vitaminas C padeda palaikyti normalų kolageno, kuris reikalingas normaliai kraujagyslių, kaulų, kremzlių, funkcijai, susidarymą.
14.99 €
Be PVM:12.39 €
Kolagenas – siūlo pavidalo baltymas, vienas svarbiausių atraminių tarpląstelinės medžiagos baltymų jungiamuosiuose audiniuose.
21.79 €
Be PVM:18.01 €
Biotinas ir cinkas padeda palaikyti normalią plaukų ir odos būklę. Cinkas padeda palaikyti normalią kaulų ir nagų būklę.
21.79 €
Be PVM:18.01 €
Jutavit kolageno + hialurono kompleksas ananasas, 400 g
Laikinai Nėra
Vitaminas C padeda palaikyti normalų koalgeno, kuris reikalingas normaliai kraujagyslių, kaulų, kremzlių, dantenų, dantų, odos funkcijai, susidarymą.
21.79 €
Be PVM:18.01 €
Ostrovit kolagenas + vitaminas C aviečių skonio milteliai su mėta, 400 g
Laikinai Nėra
Aukštos kokybės maisto papildas, kuris yra hidrolizuoto jautienos kolageno ir vertingos L-askorbo rūgšties šaltinis.
17.39 €
Be PVM:14.37 €
Revitalon Sea collagen tai skanus kolageno gėrimas aviečių ir rūgščių vyšnių skonio, skirtas visiems, kurie nori pasirūpinti savo oda nuo pat pradžių
27.49 €
Be PVM:22.72 €
Maisto papildas odai. Jūrinis kolagenas, jūrinis elastinas, hialuronas, ežiuolė, vitaminai A, E, C.
20.59 €
Be PVM:17.02 €
Rodoma nuo 1 iki 15 iš 15 (1 puslapių)