Kas yra karpos?
Karpos yra virusinis odos susirgimas, t.y. jų sukėlėjai yra virusai. Karpomis galima užsikrėsti tiesioginio kontakto metu – per asmeninius daiktus, per bendro naudojimo daiktus, pavyzdžiui, rankšluosčius, netgi spaudžiant ranką pasisveikinimo metu galima užsikrėsti karpomis. Todėl dažniausiai karpos ir atsiranda tose vietose, kurios dažniausiai kontaktuoja, t.y. ant padų ir delnų. Pačios nemaloniausios karpos yra ponaginės, o būtent jomis jūs galite apkrėsti save patys. Jeigu krapštote savo karpą nagu, didelė tikimybė, kad neilgai trukus turėsite karpą ir po piršto nagu.
Kartais karpomis mes neteisingai vadiname įvairius odos darinius. Pavyzdžiui, yra tokie odos dariniai kaip papilomos kaklo srityje arba tam tikri odos suragėjimai vadinami seborėjinėmis keratozėmis, kurie gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Tačiau nei vienos, nei kitos nėra virusinės kilmės, todėl jeigu atsiranda darinys panašus į karpą, tai dar nereiškia, kad tai tikrai yra virusinės kilmės darinys, t.y. karpa. Dėl to visada geriau kreiptis į gydytoją, kad išsiaiškinti to darinio kilmę ir tik tada imtis to darinio naikinimo.
Jie gali pasirodyti bet kur ant kūno, bet dažniausiai atsiranda ant rankų, kojų arba ant veido. Karpos gali būti skirtingo dydžio ir formos, nuo mažų, plokščių darinių iki didesnių, karpų panašių struktūrų.
Karpos nėra labai pavojingos sveikatai, tačiau kadangi tai yra virusas, jis gali neapsiriboti viena karpa – jos gali plisti, ir, jeigu žmogaus imuninė sistema yra nusilpusi, gali išplisti netgi labai plačiai. Todėl naikinti karpas reikia, negalima jų palikti likimo valiai.
Karpų rūšys:
- Paprastosios karpos. Dažnesnės plaštakose ir paduose.
- Plokščiosios karpos. Dažnesnės veido odoje, plaštakų nugariniuose paviršiuose.
- Padų karpos. Atsiranda paduose, dažnai pavienės, gali būti kelios ir dauginės, susiliejančios.
- Siūlinės karpos. Dažniausiai stebimos akių vokų, kaklo, pažastų, kirkšnių odoje. Būna pavienės, tačiau dažnai dauginės.
- Smailiagalės karpos (kondilomos). Užsikrečiama per lytinius santykius, užkrėstus daiktus. Atsiranda ant išorinių lytinių organų, gleivinėje, apie išangę, tarpvietėje.
Karpų atsiradimo priežastys
- Infekcija: virusas perduodamas nuo žmogaus prie žmogaus tiesioginio kontakto arba susidūrimo su užkrėstu paviršiumi.
- Silpna imuninė sistema: susilpnėjusi organizmo gynyba gali prisidėti prie karpų atsiradimo.
- Odos pažeidimai: atviri odos pažeidimai, įtrūkimai ar įbrėžimai gali tapti įėjimo vartais virusui.
- Dažnai užsikrečia vaikai, žmonės mėgstantys lankytis baseinuose, pirtyse. Ypač jei ne dėvima avalynė.
Karpų šalinimo būdai
- Kremai nuo karpų: ant karpų galima taikyti vietinius, lokalius specialius kremus, tokius kaip ugniažolė, tepalai.
- Fiziniai metodai: karpų šalinimui naudojami fizikiniai metodai, tokie kaip krioterapija (šaldymas), elektrokoaguliacija ar lazeris.
- Savitarnos priemonės: yra specialių priemonių, kurios gali būti naudojamos namuose, tokios kaip karpų nuėmimo pieštukai ar kremai.
Veiksmingi preparatai nuo karpų
- Čistotel: efektyvus karpų šalinimo skystis, kuris gali būti taikomas tiesiogiai ant karpų.
- Kremai nuo karpų ir papilomų: preparatai, turintys specialias medžiagas, kurios gali padėti šalinti karpas.
Priemonių nuo karpų asortimentas Divari.lt
Mūsų e.parduotuvėje Divari.lt rasite įvairių priemonių nuo karpų, pritaikytų skirtingoms odos sritims ir karpų tipams. Viena populiariausių priemonių nuo karpų yra Super arba Gornyj Čistotel skysčiai, jie naudojami suragėjusios (nuo karpų ir papilomų) odos priežiūrai. Peržiūrėkite mūsų siūlomą asortimentą internetu, tiesiai iš namų, niekur neišėjus ir pasirinkite efektyvias priemones nuo karpų jau dabar! Nepamirškite naudotis taikomomis akcijomis ir įsigykite siūlomas prekes už gerą kainą.
Svetainėje visa pateikta informacija yra tik rekomenduojamojo pobūdžio. Divari e.parduotuvės siūlomi produktai nėra skirti gydymui ar kokių nors ligų užkirtimui. Prieš skaitydami mūsų patarimus ar vartodami pardavinėjamą produkciją, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius bei vadovaukitės savo nuomone, konsultuokitės su gydytoju ar specialistu.