Prekių krepšelis

Selenas

Kas yra selenas? 

Selenas yra cheminis elementas (mineralas), kuris organizme vaidina svarbų vaidmenį. Selenas padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso, prisideda prie normalios spermatogenezės, padeda palaikyti normalią plaukų, nagų būklę, normalią imuninės sistemos ir skydliaukės veiklą, bei padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso.

Selenas taip pat dalyvauja skydliaukės hormonų gamyboje ir yra svarbus imuninės sistemos veikimui. Seleną galima gauti su maistu arba kaip maisto papildą.

Selenas yra įtrauktas į daugelį fermentų, kurie dalyvauja organizmo metabolizme. Be to, selenas prisideda prie skydliaukės hormonų gamybos, kurie reguliuoja medžiagų apykaitą, energijos lygį ir kitas svarbias funkcijas.
Norint išvengti seleno trūkumo, svarbu įtraukti įvairius maisto produktus, kuriuose yra šio mineralo. Tai gali būti riešutai, sėlenos, grūdai ir kitas maistas. Tačiau, jei organizmas negauna pakankamai seleno iš maisto, galima pasirinkti seleno papildus.

Seleno trūkumo požymiai 

Seleno trūkumas gali pasireikšti įvairiais būdais, gali sukelti įvairių sveikatos problemų. Todėl svarbu užtikrinti pakankamą seleno suvartojimą iš maisto arba papildų. Reguliariai įtraukiant seleną į mitybą, galima palaikyti organizmo sveikatą.
Štai keletas seleno trūkumo požymių, kuriuos svarbu atkreipti dėmesį:

  1. Nuovargis ir silpnumas: selenas yra svarbus normaliai imuninės sistemos ir skydliaukės veiklai. Trūkstant seleno, gali pasireikšti nuovargis, silpnumas ir sumažėjęs bendras energijos lygis.
  2. Imuninės sistemos silpnumas: selenas yra susijęs su imuninės sistemos veikla. Trūkstant šio mineralo, imuninė sistema gali silpnėti.
  3. Skydliaukės problemos: selenas yra būtinas skydliaukės hormonų gamybai. Trūkstant seleno, gali pasireikšti skydliaukės disfunkcija, kurios simptomai gali apimti svorio pokyčius, nuotaikos svyravimus ir kitus sutrikimus.
  4. Galvos skausmai ir kiti simptomai: seleno trūkumas gali sukelti įvairius simptomus, įskaitant galvos skausmus, padidėjusį jautrumą stresui, raumenų skausmus ir kt.

Svarbu pabrėžti, kad šie simptomai gali būti susiję ir su kitomis sveikatos problemomis, todėl tiksliai nustatyti seleno trūkumą gali padėti medicininis tyrimas. Jei pastebite šiuos požymius ir manote, kad seleno trūkumas gali būti viena iš priežasčių, konsultuokitės su gydytoju. 

Selenas plaukams 

Selenas yra svarbus elementas, prisidedantis prie plaukų sveikatos, gali turėti teigiamą poveikį plaukams. Jis padeda stiprinti plaukus ir gali padėti sumažinti plaukų slinkimą bei trapumą. Šis mineralas yra svarbus normaliai plaukų struktūrai ir augimui. Seleno turintys šampūnai ir kaukės gali padėti stiprinti plaukus, sumažinti pleiskanojimą ir pagerinti galvos odos būklę.

Selenas skydliaukei 

Skydliaukė yra vienas svarbiausių organų, kuriame selenas atlieka lemiamą vaidmenį. Jis yra būtinas skydliaukės normaliam veikimui. Jis padeda konvertuoti šiurkštųjį hormoną į aktyvųjį, reguliuodamas skydliaukės funkciją. Selenas padeda apsaugoti skydliaukę nuo kenksmingų laisvųjų radikalų, taip pat yra įtrauktas į skydliaukės hormonų gamybą. Tinkamas seleno suvartojimas gali padėti išlaikyti skydliaukės veiklą.

Kokie maisto produktai turi daugiausia seleno? 

Selenas randamas įvairiuose maisto produktuose. Daugiausia jo yra riebiosiose žuvyse, riešutuose, sėklose, mėsoje ir kiaušiniuose. Labiausiai seleną turintys maisto produktai yra braziliniai riešutai, saulėgrąžų sėklos, jautiena, kiauliena, kiaulienos kepenys, kiaulienos širdis ir visi grūdų kilmės produktai. Įtraukdami įvairų ir subalansuotą maistą, galite užtikrinti, kad organizmas gautų pakankamai seleno.

Seleno papildai internetu 

Jei sunku patenkinti seleno poreikį per maistą, galima apsvarstyti seleno papildų vartojimą. Seleno papildai yra prieinami įvairiose formose, įskaitant tabletes ir kapsules. Prieš pradėdami vartoti papildus, svarbu pasitarti su gydytoju arba specialistu, kad būtų nustatyta optimali dozė ir vartojimo trukmė. Užsukite į Divari.lt e-parduotuvę ir raskite platų seleno papildų asortimentą, kurį galima pasirinkti atsižvelgiant į individualius poreikius ir sveikatos būklę.

Svetainėje visa pateikta informacija yra tik rekomenduojamojo pobūdžio. Divari e.parduotuvės siūlomi produktai nėra skirti gydymui ar kokių nors ligų užkirtimui. Prieš skaitydami mūsų patarimus ar vartodami pardavinėjamą produkciją, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius bei vadovaukitės savo nuomone, konsultuokitės su gydytoju ar specialistu. Svarbi įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Selenas padeda palaikyti normalią skydliaukės veiklą, normalią plaukų, nagų būklę, normalią imuninės sistemos veiklą, normalią spermatogenezę.
8.99 €
Be PVM:7.43 €
Selenas padeda palaikyti: normalią spermatogenezę, normalią plaukų būklę ir nagų būklę, normalią imuninės sistemos veiklą, normalią skydliaukės veiklą.
7.70 €
Be PVM:6.36 €
NikSen selenas ++ 100 mcg, 30 tablečių NikSen selenas ++ 100 mcg, 30 tablečių
Laikinai Nėra
Selenas padeda palaikyti normalią skydliaukės veiklą, normalią plaukų, nagų būklę, normalią imuninės sistemos veiklą.
2.86 €
Be PVM:2.36 €
Selenas padeda palaikyti normalią skydliaukės veiklą, normalią plaukų, nagų būklę, normalią imuninės sistemos veiklą, normalią spermatogenezę
11.79 €
Be PVM:9.74 €
Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (1 puslapių)