Aprašymas
Vanilės ankštis – prabangos prieskonis su istorija
Vanilės ankštis – vienas išskirtiniausių ir brangiausių prieskonių pasaulyje, turintis turtingą istoriją. Šis delikatesas kilęs iš Meksikos, kur jau šimtmečius buvo naudojamas actekų ir majų civilizacijų. Jie vadino vanilę „tlilxochitl“ – „juodoji gėlė“ – ir maišė ją su kakava, gamindami gėrimus, skirtus dievams ir karaliams.
Europą vanilė pasiekė XVI amžiuje, kai ją atgabeno ispanų užkariautojai. Ji greitai tapo prabangos simboliu, naudojama tik turtingųjų virtuvėse ir parfumerijoje. Šiandien Vanilla planifolia dažniausiai auginama Madagaskare, kuris tiekia daugiau nei 80 % pasaulio vanilės.
Naudojimas:
Vanilės ankštis suteikia subtilų ir unikalų skonį desertams, pikantiškiems patiekalams, gėrimams bei kepiniams. Jos viduje esantis aromatingas minkštimas yra neatsiejamas nuo tokių kulinarinių šedevrų kaip vaniliniai ledai, kremai, putėsiai ar pyragai. Be to, vanilė puikiai dera su kava, šokoladu ir net likerių gamyba.
Laikymo tradicijos:
Vanilės ankštys nuo seno buvo laikomos ypatingomis sąlygomis – sausose ir tamsiose vietose, kad išsaugotų savo unikalų aromatą. Net ir šiandien patariama jas laikyti hermetiškai uždarytas, apsaugotas nuo drėgmės, kad būtų išlaikytas jų kvapas ir kokybė.
Įdomu žinoti:
Vanilės auginimas yra itin subtilus procesas. Kad vanilės žiedai išsivystytų į ankštis, jie turi būti apdulkinami rankomis – kiekvienas žiedas žydėjimo dieną. Šis darbas reikalauja nepaprastos kruopštumo ir kantrybės, todėl vanilė išlieka vienu brangiausių prieskonių pasaulyje.
Sudedamosios dalys: 100 % vanilės ankštis (Vanilės lazdelė, Vanilla planifolia)
Produkte gali būti grūdų, kurių sudėtyje yra glitimo, salierų, garstyčių, sezamo, žemės riešutų ir kitų rūšių riešutų, likučių.
Vartojimas: puikiai tinka desertams ir pikantiškiems patiekalams. Vanilės ankšties viduje yra minkštimas, kuris puikiai tinka putėsiams, ledams, pyragų kremams. Taip pat puikus priedas prie kavos, šokolado ir likerių.
Laikyti: sausoje, tamsioje, iki 75 % oro drėgnumo patalpoje, ne aukštesnėje kaip +25 °C temperatūroje.
Grynasis kiekis: 6 g